22 września 2011

Już jesień....


Dziś ostatni dzień lata. Jutro już jesień. Będę tęskniła, bo uwielbiam ciepło. A tu takie dwie foty wspomnieniowe z pobytu z Majorki. Jak będzie brzydko i zimno wrzucę ich więcej :)) 


Ale jesień też jest piękna. Czasami. Ale jednak. Tu zdjęcia z Kaszub.Masaż klasyczny i masaż twarzy

   

      Dziś krótki post o kolejnych zabiegach, które testowałam na sobie :). 

         Masaż twarzy trwał około 30 minut, pobudza skórę i działa na nią odprężająco. Ile ludzi tyle rodzajów tego masażu. Był to już któryś z kolei masaż twarzy, który miałam zrobiony i jak zawsze różnił się od innych. Jest świetnym uzupełnieniem innych zabiegów. Podczas pobytu miałam wykonane 2 masaże twarzy. Pierwszy za saunę, a drugi przed maseczką liftingową. Uwielbiam tego typu zabiegi. Bardzo mnie odprężają, pozwalają zapomnieć o świecie i stresie. 

         Masaż klasyczny jest to masaż całego ciała. Podczas wizyty w SPA miałam wykonane dwa masaże. Pierwszy pozwolił mi się zrelaksować i rozluźnić spięte mięśnie, a drugi okazał się ratunkiem po pieszej wycieczce na górę Szklarkę i Wodospad Kamieńczyka. Uratował mnie od zakwasów :)). Najpierw miałam rozmasowane plecy, następnie szyję i kark, po czym przeszliśmy do nóg. Najpierw stopy, każda dokładnie, z osobna, potem łydki i na końcu uda. Przez cały czas byłam przykryta ręcznikami i tylko części, które były masowane zostały odsłaniane. Po masażu tych części wymasowano mi ręce, każdy palec osobno, dłonie, ramiona. Potem musiałam się odwrócić  i położyć na plecach i wymasowano mi brzuch, ręce i nogi. Po masażu wypachniona oliwką wróciłam do pokoju. Masaż klasyczny wpływa doskonale na skórę, która staje się napięta i gładsza. Podobno działa znakomicie na blizny :))