22 listopada 2011

Kraków ( Cracow) - cz. IDziś kilka zdjęć z weekendowego pobytu w Krakowie. Po 17 latach na nowo odkrywaliśmy (już razem) jego zabytki. Niestety mało mam zdjęć z Kazimierza, a ta część mi się najbardziej spodobała:(. Poniżej kilka fotografii z wycieczki po Wawelu ( nie obyło się oczywiście bez posilenia się krakowskim obwarzankiem ). 

Ogólnie wyprawa bardzo udana, sporo odcisków na nogach, dużo zwiedzania i sporo wrażeń. Hotel mieliśmy na szczęście blisko rynku, w zabytkowej kamienicy z 1920 r. Jakby co polecamy Hotel Rubens.Wszędzie blisko, śniadania smaczne, cicho, czysto i miła obsługa - nic więcej nie potrzeba. Stołowaliśmy się na mieście, więc o obiadach w hotelu nic nie powiem :) Za to gdzieś na rynku ( nie pamiętam gdzie ) zjadłam najlepszy makaron pesto na świecie. Do tej pory szukam tego smaku i niestety :(((

Aaaaa, był tylko jeden koszmar tej wycieczki. Konie. Wszędzie wokół rynku konie, bryczki. Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego gdyby nie to, że ja mam fobię ( zwie się ekuinofobia lub equinofobia - czyli paniczny lęk przed końmi ). I co chwilę musiałam uciekać w inne miejsca. Z tego zdjęcia jestem najbardziej dumna, wygląda jak pocztówka z przeszłości :)Obowiązkowo - Smok WawelskiPrzy Dzwonie Zygmunta stałam najdłużej, trzeba złapać za dzwon i pomyśleć życzenie - podobno się spełnia - oby, oby :))


 

 Widok z wieży gdzie znajduje się dzwon
Dziedziniec
Wawel

Wawel od strony rzeki, można położyć się na trawie i podziwiać i rzekę i Wawel no i zajadać się obwarzankami :))


Wybierając się zwiedzać Wawel przygotujcie się na niemałe wydatki. Kasę "trzepią" na wszystkim. Nie mówię tu o pamiątkach, choć można kupić tu wszystko, ale o biletach wstępu. Co chwilę trzeba kupować bilet wstępu. Za wejście do apartamentów królewskich ( 25 zł), komnaty królewskie ( 18 zł), skarbiec koronny i zbrojownia ( 18 zł ), smocza jama ( 3 zł), pozostałe jakieś wystawy ( po 8 zł ), katedra jest bezpłatna , ale już wejście na dzwon Zygmunta, groby królewskie, grób pary prezydenckiej, muzeum ( 12 zł) . Podane ceny dotyczą biletów normalnych. 

Można też skorzystać z promocji np. w niedziele między 1 XI - 31 III  w godz 10-16 wstęp wolny jest do komnat królewskich, w poniedziałki między 1 IV - 31 X w godz. 9:30 - 13 bezpłatnie można zwiedzić skarbiec i zbrojownie. To na tyle o Wawelu, niedługo coś o Rynku :)