05 października 2011

Zamek Czocha

Dziś mam dla Wam porcję fotografii z wycieczki do Zamku Czocha. Uwielbiam mroczne klimaty, tajemnice, lochy, dawne dzieje i w takich miejscach czuję się jak ryba w wodzie... Tylko On marudzi, że ciągle gdzieś zaglądam, wypytuję przewodników, jestem ciekawska i ciągle chcę zwiedzać i zwiedzać, a to trzeba chodzić ....No ale coś za coś - On ze mną zwiedzanie, ja z nim na motor :) Wypracowany przez lata kompromis:) I wilk syty i owca cała- jak to mawiają. 

Zamek Czocha - nie będę pisała o jego legendach czy historii, bo to możecie znaleźć na necie. Z ciekawostek to kręcono tam jeden z moich ulubionych seriali "Tajemnica twierdzy szyfrów", a także "Gdzie jest generał?", "Wiedźmina", "Legenda", "Poza lasem Sherwood", "Dwa światy" i "Pierwszą miłość". 

Na dzień dobry trzeba zapłacić 5 zł za parking przy zamku, a następnie: za wejście do 3-poziomowego budynku gdzie kręcono filmy kolejne 5 zł , zwiedzanie sali tortur ( nic specjalnego)  też 5 zł, komnaty z przewodnikiem ( nie ma opcji bez przewodnika ) 13 zł. 

Warto posłuchać legend o studni niewiernych żon, o łożu małżeńskim, przewodnik oprowadza nas też po tajemnych przejściach między komnatami i bardzo ciekawie a czasami zabawnie opowiada o historii tego miejsca. 


Studnia niewiernych żon


Scena z serialu "Tajemnica twierdzy szyfrów"