29 września 2011

Karkonosze, Szklarska PorębaDziś kilka zdjęć ze Szklarskiej Poręby. Miejsce niesamowite, widoki przepiękne. 
Z Karkonoszy przywiozłam sporo zdjęć, genialne legendy i zakwasy na tyłku :) 

Szczerze polecam wędrówki po górskich szlakach. Są tam niesamowite miejsca gdzie można chwilę posiedzieć, podumać, przemyśleć różne sprawy, wyciszyć się i to wszystko przy pięknych widokach. 

Należy pamiętać, że aby wejść do Karkonoskiego Parku Narodowego należy kupić bilet. Warto też skorzystać z wyciągów krzesełkowych np. wjazd na Szrenicę dla dwóch osób w jedną stronę to koszt około 56 zł. Schodząc z góry można zwiedzić  Halę  Szrenicką, Wodospad Kamieńczyka.
Szrenica to doskonały punkt widokowy ( 1362 m n.p.m ) na Kotlinę Jeleniogórską, Góry Izerskie i Karkonosze CzeskieWidok ze Szrenicy


 Widok ze Szrenicy - Trzy Końskie Łby


Widok ze SzrenicyWodospad Kamieńczyk - najwyższy wodospad w polskich Sudetach ( 846 m n.p.m. ), woda spada trzema kaskadami z wysokości 27 m, ten baśniowy klimat był wykorzystany przez brytyjskiego reżysera w produkcji "Opowieści z Narnii: Książę Kaspian".


 Wodospad Kamieńczyk


W drodze ze Szrenicy


Po prostu Szklarska Poręba Chybotek   - to blok skalny, można go wprowadzić w ruch wahadłowy przy użyciu siły ludzkiej, no chyba, że ktoś waży 40 kg tak jak ja to nie ma szans ( sprawdzone hahaha ), ale za to On udowodnił mi, że wszystko działa :))Chybotek


 Pająk z drewna :))


Górskie źródło

 Górskie źródłoWodospad Szklarki - drugi co do wysokości ( 520 m n.p.m.  i 13,3 m wysokości ), po Kamieńczyku wodospad w polskich Karkonoszach. Wodospad dostępny jest dla osób niepełnosprawnych poruszających się na wózkach.

Wodospad Szklarki

Wodospad Szklarki 


Złoty Widok  - ostatnim naszym celem wycieczki był ten punkt widokowy ( 610 m n.p.m. ), po drodze minęliśmy grób Karkonosza, ducha gór, o którym wcześniej wysłuchałam ciekawych legend. Po ciężki trudach dotarliśmy na szczyt i zaniemówiłam, widoki były tak cudne, że brakowało tchu, a kiedy jeszcze słońce rozświetliło dolinę i lasy, a chmury zasłoniły szczyty... zabrakło słów.

 Złoty Widok