23 listopada 2011

Jak sobie pościelisz tak się wyśpisz, czyli urządzamy naszą sypialnię!!!Wykończenie nowego mieszkania idzie jak burza. Wszystkie ściany i sufity już pomalowane, łazienka w glazurze, podłogi położone. Jeszcze kilka dni i się wprowadzany. A do całkowitego wykończenia to jeszcze ooooo albo i dłużej. Na razie najważniejsza była kuchnia, łazienka i sypialnia. Kolory były od dawna wybrane, podłogi też więc tylko zakupy i remont.

Na szczęście mam w domu dwie "złote rączki" i On i tata szybko wszystko wykończyli. Ale to dopiero kropla w morzu, bo ja powymyślałam oczywiście wiele innych rzeczy, ale stopniowo trzeba szukać w sklepach tych gadżetów i patrzeć jak finanse pozwolą na zakupy. 

W sypialni zrobiliśmy sobie Kuszący rubin z firmy Magnat. Na ścianach wyszedł idealny zgaszony rubin, dokładnie taki jak sobie wymyśliłam. Do tego chcę metalowe łóżko. Dziś właśnie takiego szukaliśmy. Poniższe znalezione w internecie. Zdecydowaliśmy się na to 3, ponieważ podobno nie trzeszczy, jest ręcznie wykonane, w gratisie dają drewniany wkład, na który umieszcza się materac, jest w kolorze starego złota ( na tym mi najbardziej zależało ) i jest 5 lat gwarancji. Zamówiliśmy i ma przyjść 6 grudnia. Idealny prezent na Mikołajki.


Wszystko musi pasować do mojej dębowej toaletki z lustrem, która ma rączki w kolorze starego złota. Dlatego zamówimy jeszcze dwie takie same jak toaletka, szafki nocne i wielką 3-drzwiową szafę z wielgachnym lustrem i przesuwanymi drzwiami. 

Wymyśliłam, że przy ścianie z tyłu będzie na ścianie kawałek tapety aksamitnej ze złotymi wstawkami i to wszystko wykończone listwą w kolorze starego złota. No i chciałabym jeszcze takie nakrycie jak na tych zdjęciach tylko nie żółte ale w kolorze bordo. Zobaczymy co z tego wyjdzie.  

Co do żyrandola to chciałabym jakąś kulę z kryształami albo coś podobnego, ale sama jeszcze nie wiem dokładnie co chcę.

No i na koniec zostanie tylko karnisz, firany i zasłony. Tu nie mam jeszcze sprecyzowanych planów. Coś tam w główce świta, ale jeszcze nie trybi :) Zobaczymy na co finanse pozwolą :)