20 stycznia 2012

Szpindlerowy Młyn ( SPINDLERUV MLYN )
Nigdy nie sądziłam, że zatęsknię za śniegiem. Całe życie jest mi zimno, całe....dlatego nie lubię zimy. Ale jeszcze bardziej nie lubię tego co mamy teraz za oknem. Zatęskniłam za mrozem ( ale takim normalnym około 5 stopni poniżej zera ), tęsknię za śniegiem. I odkopałam kilka zdjęć z pobytu w Szpindlerowym Młynie. Jeśli ktoś chce miło spędzić czas, nie lubi długo stać w kolejce na wyciąg i lubi sporty zimowe to szczerze polecam. 

Szpindlerowy Młyn ( Špindlerův Mlýn ) to bardzo popularny ośrodek górski w Czechach. Są to perfekcyje trasy narciarskie o wszystkich stopniach trudności, wyciągi orczykowe i krzesełkowe, tor saneczkowy, aquapark. Trasy narciarskie spełniają wymogi FIS (Międzynarodowa Federacja Narciarska) i umożliwiają organizowanie zawodów o randze światowej. Dlatego „Szpindel“ jest nazywany „Perłą Karkonoszy“ albo "Val d'Isere Europy Środkowo-Wschodniej". 

Noclegi można już dostać za około 30 zł. TUTAJ znajdziecie przydatne informację o tym miejscu, noclegi i cennik przydatny każdemu narciarzowi. 

Wieczorem Szpindlerowy tętni życiem. Można potańczyć, napić się dobrego, czeskiego piwa, zjeść porządny obiad w Karczmie podawany na deskach, spróbować herbatki z prądem czy też degustować pyszne desery i drinki. Łatwo można dogadać się w języku polskim i angielskim.  
  '
Aaaaa pamiętajcie przy zamawianiu jedzenia, że:

ziemniaki to po czesku BRAMBORY
truskawki to JAHODY
jagody to BORUVKI
frytki to HRANOLKI
świeży chleb to ĆERSTVY CHLEB
cukierki to BONBONY
lody to ZMRZLINA
warzywa to ZELENINA
pomidorowa to RAJSKA