18 kwietnia 2012

Masaż Magia Dotyku i CHI MassageWcześniejszy post dotyczył naszego pobytu w Jastrzębiej Górze.
 TUTAJ przybliżyłam trochę pobyt w hotelu, a dziś chcę Wam opisać zabiegi, z których skorzystaliśmy.
MAGIA DOTYKU 

Według oferty jest to relaksacyjny masaż twarzy, szyi i dekoltu ( u Panów klatki piersiowej ) z akupresurą głowy i aromatycznymi olejami.

Masaż trwa około 20 min i kosztuje 70 zł. Ogólnie było bardzo miło, Pani wymasowała mi dokładnie twarz i kark, co do dekoltu to tylko kilka razy go pomiziała. Nie bardzo wiem gdzie i kiedy była ta akupresura głowy, co prawda kosmetyczka kilka razy pogniotła mi twarz, ale głowy nie dotykała ani razu. Tam samo jeśli chodzi o Panów ( On nie miał w ogóle naciskanej twarzy ani też głowy ). Jeśli chodzi o aromatyczne oleje: moim zdaniem był tylko jeden o zapachu kawy czy czekolady ( jakaś taka mieszanka ), innych zapachów nie poczułam. 20 min minęło jak z bicza strzelił,było w miarę przyjemnie, brakowało tylko akupresury.
CHI MASSAGE 

Według oferty jest to aromatyczny masaż całego ciała indywidualnie dobrany do Twojego samopoczucia i stanu emocjonalnego. Poczuj się wyjątkowo.. Zabieg wykonywany na oliwce PAT & RUB by K. Rusin

Masaż trwa 55 min i kosztuje 140 zł. Bardziej jest to mizianie ciała i dotykanie niż typowy masaż. Mi to akurat odpowiadało, ale On uzgodnił z masażystką, że woli być bardziej ugnieciony niż pomiziany :)

Masaż miał być dobrany indywidualnie do mojego samopoczucia i stanu emocjonalnego jednak nikt wcześniej mnie nie pytał jak się czuję. Wydaję mi się, że Panie masażystki pracują na akord jak przy linii produkcyjnej. Zero wywiadu o samopoczuciu, standardowo narzucany ten sam masaż. Tak samo z zapachem, miał być aromatyczny masaż indywidualnie dobrany a mnie znów masowano oliwką o zapachu czekolady. Akurat tego dnia nie miałam na to ochoty, wolałabym coś bardziej energetyzującego, orzeźwiającego, coś cytrusowego. No ale skąd Panie mogły wiedzieć, przecież same lepiej wiedzą w jakim nastroju i samopoczuciu przychodzą klienci na indywidualnie dobrany dla nas masaż. 

Co do wykonania nie mam żadnych uwag, natomiast można zwrócić uwagę jednak na to co się proponuje klientom i jakie jest ich samopoczucie, a nie wykonywać wszystko według schematu, który nie pasuje do opisu zabiegu. Szkoda:( 

A tu jeszcze kilka zdjęć Jastrzębiej Góry: