19 lutego 2014

Rzym Forum Romanum - Włochy ( Roma Italy )No i zachciało nam się wycieczki do Wiecznego Miasta. W październiku. Gdy każda telewizja trąbiła, że w Alpach śnieżyce, w Wenecji i Rzymie powodzie i wielkie ulewy. Ale co tam. To był mój już kolejny raz w Rzymie, ale On i moi rodzice ( zrobiliśmy im niespodziankę i zabraliśmy ich ze sobą ) byli tam po raz pierwszy. 

Zatrzymaliśmy się w Hotelu Margaret w centrum Rzymu, hotel skromny ale czysty i wszędzie było blisko. Wokoło hotelu same ambasady, ministerstwa, niedaleko dom prezydenta. Z hotelu blisko było do naszych celów: Forum Romanum, Koloseum, Fontanny Di Trevi. Jedynie do Watykanu jechaliśmy metrem ale stacja z hotelu też była bliska.

Tym, którzy wybierają się do Rzymu i chcą zwiedzić to co my polecam zacząć zwiedzanie od Forum Romanum, ponieważ można kupić tam od razu bilet do Forum + Koloseum + Palatyn, który jest ważny przez dwa dni ( ale możliwe jest tylko jedno wejście ). Nie trzeba potem czekać w kilometrowych kolejach w Koloseum. Cena to 12 euro, ulgowy 7,5 euro.  

Forum Romanum to starożytny plac gdzie można zobaczyć ruiny świątyń m.in. Cezara, Westy, Saturna, publiczną mównicę, Dom Westwalek,łuki triumfalne. Jest tam też Czarny Kamień ( Lapis Niger ) podono tam został pochowany założyciel Rzymu Romulus.

My też zwiedzanie zaczęliśmy od Forum Romanum. Po drodze wstąpiliśmy jeszcze do muzeum oraz na Plac Wenecki ( Piazza Venezia ). Niedaleko znajduje się Pałac Wenecki, a z jego balkonu Mussolini poinformował rodaków o przyłączeniu się kraju do II wojny światowej. 
Po Forum Romanum zaraz poszliśmy do Koloseum, a wracając do hotelu zahaczyliśmy o Panteon,jakieś inne zabytki i Fontannę Di Trevi, gdzie jak zawsze pełno ludzi. W sumie wokół Fontanny, szczególnie w tych wąskich, niesamowitych uliczkach delektowaliśmy się codziennie pyszną włoską pizzą, pastą no i oczywiście lodami i kawą. Dopisała nam również pogoda, zazwyczaj było mocno powyżej 20 stopni, więc dla nas jak lato. Do Fontanny wracaliśmy często, najlepszy jednak widok jest w nocy. Oczywiście nie obyło się bez wrzucenia do niej pieniążka.

Na resztę wycieczki zapraszam do kolejnego posta O TUTAJ!
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za każdy komentarz!

Jeśli piszesz jako Anonim proszę podpisz się